Субота, 16.02.2019, 20:20
Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас, Гість


  Наукове учнівське товариство "Тандем"
Координатор Мазур Ніна Олексіївна


 
    Навчально-виховний процес в науковому учнівському товаристві «Тандем» реалізується за принципом модульної системи, де кожен модуль є самостійно-діючим формуванням і в той же час всі модулі тісно та послідовно між собою пов’язані.
    Модульна система дає можливість викладачам наукового учнівського товариства «Тандем» чітко та зрозуміло визначити мету, завдання та шляхи їх реалізації для всіх учасників на кожному етапі навчально-виховного процесу.
    Новоукраїнське наукове учнівське товариство «Тандем» є підрозділом МАН і   як і багато інших товариств нашої області, працює з метою виявлення, розвитку і підтримки обдарованої молоді, стимулювання її творчого потенціалу, залучення до науково-дослідницької діяльності.
    Але наше товариство «Тандем» має свої родзинки.
·         Основною відмінністю Товариства є те, що до його складу входять діти з різних шкіл району (міста та села), що дає можливість більшій кількості талановитих та обдарованих дітей отримувати належний педагогічний супровід у своєму розвитку як юного дослідника.
·         Так як Товариство є структурним підрозділом осередку позашкільної освіти- районного центру дитячої та юнацької творчості «ЗОРІТ», то фінансування роботи керівників секцій ведеться за рахунок гурткових годин.
·         Середня наповнюваність груп становить 8-12 дітей різних вікових категорій (7-11клас)
·         Кожна секція звітує про виконану роботу на районному відбірковому конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт (9-11кл.)
·         Для учнів 7-8 класів у березні проводиться конкурс-захист наукових міні-робіт, досліджень та проектів.
·         В травні, по закінчені навчального року, проходить підсумкова науково-практична конференція під назвою «Ми не безліч стандартних «Я», а безліч Всесвітів різних», яка водночас є і звітом про пророблену роботу, і святом. Тут керівництво району відзначає кращих юних науковців, а  вихованці центру творчості вітають іх незабутніми художніми номерами.
    Науково – дослідницька діяльність слухачів НУТ не обмежується роботою в рамках Товариства, більшість їх залучена до реалізації районного проекту «Творчість обдарованих – Новоукраїнщині». Провідним завданням проекту стало формування у підростаючого покоління активної громадської позиції, почуття справжнього громадянина своєї Батьківщини, гордості за свій рідний край, її жителів та бажання щось зробити на користь свого міста. Суть проекту полягає в тому, що обдарована молодь здійснює пошук історичних та статистичних даних про навчальні заклади , досліджує внесок лідерів району у розвиток та процвітання рідного краю, віднаходить та збирає матеріали культурної спадщини – обряди,оповідання, казки, пісні, відтворює та фіксує за допомогою фотографій, малюнків, творів, описів мальовничих куточків Новоукраїнщини – нашої степової красуні. Крім того, зясовуює громадську думку жителів щодо культурного, духовного, соціального розвитку Новоукраїнського  району.
    При районному центрі дитячої та юнацької творчості вже багато років працює літній табір «Веселка» , в якому традиційно одним із напрямків роботи є «Школа юного науковця». До неї набираються діти 5-6 класів, що проявили себе під час навчального року та виявили бажання удосконалювати набуті знання та творчі здібності. Робота Школи забезпечує інтелектуальне зростання молодших школярів,готує їх до продуктивної праці в секціях НУТ «Тандем».
    Така насичена діяльність Товариства дає позитивні результати. Ми є постійними призерами обласного конкурсу – захисту науково-дослідницьких робіт в МАН, олімпіад різних рівнів, інших конкурсів. Крім того, всі слухачі - випускники НУТ успішно вступили в цьому році  до вищих навчальних закладів.