Среда, 24.04.2024, 12:41
Ви увійшли як Гость | Група "Гости"Вітаю Вас, Гость


Головна » 2015 » Март » 19 » На районній учнівській науково-практичній конференції «Блакитні артерії рідного краю».
12:03
На районній учнівській науково-практичній конференції «Блакитні артерії рідного краю».

На районній учнівській науково-практичній конференції «Блакитні артерії  рідного краю».

     

Значення води важко переоцінити, адже вода – одне з найбільших багатств у світі.  Малі річки  України гинуть, їх кількість зменшується. А вода  стає непридатною для вживання, навіть  в деяких криницях. Зникають рідкісні представники рослинного і тваринного світу по берегах річок.

       Саме на ці важливі проблеми намагались знайти відповіді учасники районної учнівської  науково-практичної конференції «Блакитні артерії  рідного краю», що проходила  18 березня 2015 року в районному центрі дитячої та юнацької творчості «ЗОРІТ».

          У конференції взяли участь учні Новоукраїнських загальноосвітніх  шкіл  №1, №3, № 4, №6,  №8  та Ганнівської  школи.

          Про проблеми малих річок  рідного краю Чорного Ташлика, Плетеного Ташлика, Помічної, Грузької розповіли учасники конференції: Клодницька Валентина, Маєтна Анна, Войну Анна, Руссу Ірина, Пойченко Ірина. Учениця  6 класу Гай Наталія розповіла про конкретні природоохоронні  заходи по відновленню чистоти  річки учнями Ганнівської ЗШ. З походженням назв річок Кіровоградської області ознайомили Лисиціна Крістіна та Борщенко Ольга. Шляхи вирішення проблем питної води міста представила Цимбук Карина. Про значення води в житті людини розповіла Матейчук Інна. З господарським значенням ставків Новоукраїнського  району ознайомили Нужда Анастасія та Авраменко Дар’я. На правовій відповідальності за забруднення та знищення водойм  зупинились Любченко Тамара та Паламарчук Карина.

                Вислухавши доповіді, обговоривши проблеми малих річок рідного краю, всі учасники   внесли пропозиції до рішення конференції, в якому зазначили  про необхідність  дотримання законодавства, щодо охорони довкілля, а саме головне проведення конкретних екологічних акцій: розчищення джерел, посадки дерев, створення екологічних стежок та заказників.

 

 

 

РІШЕННЯ

РАЙОННОЇ УЧНІВСЬКОЇ КОНФЕРНЦІЇ

«БЛАКИТНІ АРТЕРІЇ РІДНОГО КРАЮ»

2015 РІК

Учасники районної учнівської науково-практичної конференції «Блакитні артерії рідного краю» обговорили проблеми малих річок Новоукраїнського району. Відзначили, що по берегах річок Чорного Ташлика, Помічної, Грузької, численних безіменних струмків є багато місць з гарними ландшафтами, рідкісною флорою і фауною. Але екологічний стан річок, особливо в зоні міста, незадовільний.

Для вирішення проблем голубих артерій Новоукраїнщини необхідно:

 

  1. Зібрати банк даних про всі малі річки Новоукраїнського району. На кожну річку завести анкету.
  2. Взяти участь у Всеукраїнських, обласних, районних конкурсах, акціях, операціях: «До чистих джерел», «Жива вода», «Вчимося за повідувати».  Під час участі в операції «Вербовий пояс» провести озеленення берегів річок і ставків.
  3. Дослідити екологічний стан малих річок району, з’ясувати причини, що ведуть до його погіршення.
  4. Обстежити стан прибережних смуг малих річок. (відповідно до ст. 88 Водного кодексу: Прибережні захисні смуги встановлюються по обидва береги малих річок, струмків, ставків площею до 3 га - 25 метрів). Виявити факти незаконного розорювання прибережних смуг. Звернутись до органів влади з пропозиціями про дотримання закону.
  5. Провести трудові десанти, екологічні акції  по відновленню чистоти берегів річок.
  6. Провести картування та взяти під охорону джерела, що знаходяться біля шкіл, осель.
  7. Створити в школах екологічні стежки, провести розвідку місць можливого створення заповідних територій з метою вивчення та охорони природи рідного краю.
  8. В школах району створити «Екологічні пости», «Голубі патрулі» з метою вивчення та охорони водних артерій.
  9. Інформувати населення через засоби масової інформації про необхідність охорони малих річок, дотримання законодавства України, про конкретні природоохоронні справи.
  10. Кожного року в березні до Міжнародного Дня води проводити районну учнівську конференцію на якій обговорити стан малих річок, звітувати про конкретні природоохоронні справи, накреслити план заходів для збереження голубих артерій рідного краю.
Переглядів: 452 | Додав: vov2302 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]