Пятница, 19.04.2024, 21:14
Ви увійшли як Гость | Група "Гости"Вітаю Вас, Гость


Головна » 2016 » Март » 22 » Про проведення районного етапу Всеукраїнської акції учнівської молоді «День зустрічі птахів»
12:19
Про проведення районного етапу Всеукраїнської акції учнівської молоді «День зустрічі птахів»

Про проведення  районного етапу

Всеукраїнської акції учнівської молоді

«День зустрічі птахів»

Згідно річного плану відділу освіти Новоукраїнської районної державної адміністрації, з метою актуалізації уваги учнівської молоді до сучасних проблем приваблювання і охорони, поширення і збільшення чисельності та видового різноманіття перелітних птахів районний центр дитячої та юнацької творчості «ЗОРІТ» м. Новоукраїнки проводить районний етап щорічної Всеукраїнської акції «День зустрічі птахів».  

До участі в акції запрошуються педагогічні працівники та учні 1-11 класів загальноосвітніх шкіл та позашкільних навчальних закладів.

Просимо активізувати роботу  учнівської  молоді в навчальному закладі. Матеріали про проведення акції надсилати до 8 квітня  2016 року на електронну адресу: cdut_nukr@ukr.net  та на адресу районного центру дитячої та юнацької творчості «ЗОРІТ» м. Новоукраїнки.

 

Умови проведення

обласного етапу Всеукраїнської акції «День зустрічі птахів»

І. Мета та завдання акції

Метою акції є активізація уваги учнівської молоді до сучасних проблем  приваблювання і охорони, поширення і збільшення чисельності та видового різноманіття перелітних птахів.

Завдання акції:

  • ознайомлення з видовим різноманіттям перелітних птахів рідного краю;
  • поширення знань про сезонні явища у природі і в житті птахів;
  • розвиток гуманного ставлення до птахів, мотивація інтересу до їх охорони;
  • формування відповідальності за стан оточуючого природного середовища;
  • залучення до практичної діяльності у проведенні робіт по приваблюванню птахів;
  • сприяння вихованню активної життєвої позиції учасників акції.

 

ІІ. Порядок проведення акції

Акція проводиться заочно у два етапи:

І етап - районний

ІІ етап – обласний  (вивчення видового різноманіття перелітних птахів рідного краю; сезонних явищ в природі і в житті птахів, виготовлення штучних гніздівель та заготівля кормів; розвішування штучних гніздівель: здійснення підгодівлі птахів (березень, квітень); проведення свята «День зустрічі птахів», на якому підводяться підсумки акції (1 квітня).

ІІІ етап – фінальний (всеукраїнський).

 

Номінації акції і вимоги до робіт

Номінація «Майстер-клас»: «Шпаківні і дуплянки своїми руками».

Номінація передбачає виготовлення (кількість необмежена) штучних гніздівель школярами і учнівською молоддю самостійно та за допомогою дорослих (обов'язково вказати). Критеріями оцінювання є: добротність, оригінальність виконання, супроводжуючий опис поетапного виготовлення.

         Номінація «Агітаційна робота».

         Номінація передбачає випуски стінгазет, виготовлення листівок, банерів, плакатів, фоторепортажів. Критеріями оцінювання є: оригінальність, зміст, завершеність і можливість використання в якості наочної агітації.

         Номінація «Найщедріша годівничка».

         Номінація передбачає виготовлення годівничок, їх розміщення на пришкільних ділянках, у парках, скверах, у лісі, біля житлових будинків та в інших місцях. Організація регулярної підгодівлі птахів і спостереження за видами та їх кількістю. Підготовка творчого звіту в довільній формі про організацію підгодівлі (скільки кормів заготовлено, яка кількість і яких годівничок розвішана, які птахи відвідують і наскільки регулярна підгодівля). Бажано зробити фотографії діючих годівничок під час відвідування їх птахами.

Номінація «Найкращий організатор біологічних свят».

В номінації приймаються розробки сценаріїв свят, методичні рекомендації та звіти щодо проведення свята «День зустрічі птахів», конкурсів, вікторин, розробки занять, присвячених птахам.

 

Вимоги до оформлення матеріалів:

матеріали, що надходитимуть на конкурс, мають відповідати обраним номінаціям  (шрифт – Times New Roman, розмір – 14, інтервал – 1,5);

матеріали на конкурс надсилаються в електронному та друкованому варіантах

 

ІІІ. Учасники акції.

До участі в акції залучаються педагогічні працівники та учні 1-11 класів загальноосвітніх шкіл та позашкільних навчальних закладів.

Участь у акції може бути як індивідуальною, так і колективною. До участі у номінації «Найкращий організатор біологічних свят» запрошуються педагоги загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів.

 

ІV. Керівництво проведення акції.

На районний оргкомітет покладається відповідальність за підведення підсумків проведення акції в районі, визначення переможців та направлення кращих робіт до комунального закладу «Кіровоградський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді». для участі в обласному  етапі акції  «День зустрічі птахів». 

          

V. Підведення підсумків та визначення переможців.

Матеріали про участь в акції «День зустрічі птахів» надсилаються до  районного центру дитячої та юнацької творчості «ЗОРІТ»

Переможці районного етапу Всеукраїнської акції «День зустрічі птахів» нагороджуються дипломами РЦДЮТ «ЗОРІТ»

                                      

                                                                 Додаток 1

ЯК ЗРОБИТИ ШПАКІВНЮ СВОЇМИ РУКАМИ.

Зробити шпаківню своїми руками неважко. Головне, щоб під рукою були найпростіші інструменти для виготовлення будиночка для птахів: молоток, пила, рубанок, напівкругла стамеска або вузьке долото, а також дошки товщиною 1,5-2 і шириною 14-18 см. Спочатку необхідно виготовити передню та задню стінки. Для цього під косинець розмічають їх довжину, рівну 32 см, після чого нарізають заготівки. Бічні стінки повинні бути на 2 см вужчі від передньої і задньої, довжиною ж вони однакові. Зовнішні сторони стінок можна вистругати, внутрішні ж краще залишити шорсткими: птахам буде легше дертися до льотка. Якщо дошки вже були вистругані з обох сторін, то у передньої стінки на внутрішній стороні роблять насічки. Потім по осьовій передній стінці шпаківні, відступивши від верхнього зрізу на 5 см, видовбують або висвердлюють круглий льоток. Діаметр його 5-6 см. Стінки шпаківні щільно збивають цвяхами, намагаючись не залишати щілин. Якщо щілини все-таки залишилися, їх треба замазати шпаклівкою або глиною: птахи не терплять протягів. Вставне дно шпаківні краще накладного. Для цього нижню дощечку підганяють під розмір будиночка і прикріплюють її двома цвяхами. Щоб шпаківня провітрювався і була сухою, в дні залишають помітні щілини для вентиляції. Тепер залишилося приробити знімну кришку шпаківні. Виготовляють її з обапола (крайня дошка від необрізної колоди). Довжина кришки шпаківні 25 см, а ширина кришки шпаківні 20 - 22 см. З боку задньої стінки кришка підходить майже впритул, над передньою вона повинна виступати на 5 см, щоб закрити льоток від дощу. Кріплять кришку за допомогою втулки - квадратної дощечки, вирізаної в тих же розмірах, що і дно. Прибивши втулку до внутрішньої сторони кришки і перевіривши, як вона входить всередину стінок, залишається легенько скріпити їх між собою шурупами або цвяхами. Така кришка шпаківні дозволить по осені почистити БУДИНОЧОК для птахів.

Шпаківня зібрана. Тепер потрібно приладнати цей будиночок для птахів до дерева. Якщо шпаківня призначена для парку або гаю, то варто подумати над її забарвленням; адже вона замаскує гніздівлю в зеленій кроні, зробить її непомітною для руйнівників. Кріплять шпаківню до дерева просмоленою мотузкою, або дротом. Для цього з боків будиночка похило забивають два цвяхи. На висоті 7-8 м від землі шпаківню підвішують до дерева: підхопивши мотузкою кришку, її пропускають під цвяхами, потім простягають над сучком і кінці виводять по іншу сторону ствола, де і пов'язують їх надійними вузлами. Буває,що шпаківню зручніше кріпити планкою (наприклад, коли будиночок виставляють на жердині). У цьому випадку кріплять планку, збиваючи її із задньою стінкою до збірки шпаківні. Зрозуміло, цвяхи забивають з боку стінки шпаківні, а кінці їх загинають на планці зовні. Важливо запам'ятати, що птахи не люблять селитися в будиночку для птахів, що схиляється в бік чи завалюється назад.

З яких дощок зробити шпаківню? Однаково хороші липові, осикові, соснові і ялинові. Можна пустити в діло старі, але, звичайно, не гнилі дошки. Не можна робити пташині будиночки з фанери: в них холодно і неспокійно - фанера звукопроникна.

Просимо звернути увагу на своєчасне та якісне оформлення відповідних звітних матеріалів. В разі невідповідності роботи Умовам проведення заочного заходу, робота зараховуватись не буде.

Переглядів: 991 | Додав: vov2302 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]