10:42 На районному конкурсі-захисті учнівських екологічних науково-дослідницьких робіт та проектів | |
На районному конкурсі-захисті учнівських екологічних науково-дослідницьких робіт та проектів 22 квітня Всесвітній День Землі – це день протидії експлуатації природи людиною. 26 квітня 30-та річниця трагедії на Чорнобильській АЕС. За останні десятиліття тисячолітньої історії існування людства виникло багато глобальних екологічних проблем: глобальне потепління; руйнування озонового шару;исуперзабруднення океану, ґрунтів, повітря (смог великих промислових міст); знищення великими темпами лісів, особливо екваторіальних; знишення видів рослин і тварин (на жаль Червона книга товщає), суперіндустріалізація; супермілітаризація. Всі ці глобальні проблеми намагаються вирішити керівники держав на найвищому рівні. Звичайно ці проблеми діти вирішити не в змозі, але недарма природоохороннці «Грінпіс» проголосили гасло - «Мислити глобально – діяти локально». Кожен може внести свій власний внесок в охорону природи: посадити дерева, озеленити школу, розчистити джерела, не рвати, не ламати, не смітити. З метою виховання в учнів екологічного світогляду, залучення до науково-дослідницької роботи в рамках районного екологічного місячника до Всесвітнього Дня Землі 22 квітня 2016 року в районному центрі дитячої та юнацької творчості «ЗОРІТ» відбувся районний конкурс-захист учнівських екологічних науково-дослідницьких робіт та проектів. На конкурс учні шкіл представили роботи з екології, біології, сільського господарства в яких пропонували конкретні дії, спрямовані на розв’язання різноманітних екологічних проблем рідного краю. В конкурсі взяли участь учні із загальноосвітніх закладів району: Новоукраїнської №6, Глодоської ЗШ І-ІІІ ст, Шишкинської ЗШ І-ІІІ ст., Ганнівської ЗШ І-ІІІ ст., та РЦДЮТ «ЗОРІТ». Теми доповідей різноманітні. Однією з добрих справ стало створення юними екологами РЦДЮТ «ЗОРІТ» ландшафтного заказника «Квіти на скелях» та проведення в заповідній території природоохоронної роботи. Про перспективи інтродукції та ре інтродукції рідкісних рослин розповіла вихованка екологічного гуртка Білоус Наталка. Корнюша Дар’я охарактеризувала водні об’єкти села Ганнівка та діяльність шкільного об’єднання «Голубого патруля». Конельський Олександр розповів про небезпечний карантинну рослину амброзію полинолисту. Белеканич Максим зацікавив учасників конкурсу таємницями цвілевих грибів. Чорноіваненко Ірина досліджувала вплив біогумусу на ріст і розвиток рослин. Даниш Альона вивчала корисні властивості та використання в господарстві шкаралупи курячого яйця. Мохонько Дар’я наголосила на раціональному використанні води в побуті. Мороз Олег вивчав різноманітні будівельні матеріали з метою побудови енергозберігаючого будинку. Бут Валентин досліджував вплив органічних добрив на ріст і розвиток цибулевих. Мороз Михайло поділився своїми дослідженнями впливу зовнішніх факторів на проростання картоплі.
Велику допомогу учасникам конкурсу у підготовці науково-дослідницьких робіт надали їх керівники Мохонько А.А., Кравченко А.Л., Катеринюк І.П., Вільбург А.З., Паскар О.О. Журі у складі: Стецюренка Станіслава Олександровича, екологічного інспектора державної екологічної служби району, Овчаренко Надії Петрівни, методиста відділу освіти, Кравченко Антоніни Леонідівни, методиста РЦДЮТ «ЗОРІТ» відзначили актуальність, високий рівень виконання учнівських науково-дослідницьких робіт та проектів, переможцями конкурсу-захисту визначили:
Вітаємо переможців! Бажаємо подальших успіхів у навчанні, науково-дослідницькій роботі, у виконанні конкретних дій з метою покращення екологічного стану та збереження природи рідного краю. | |
|
Всього коментарів: 0 | |