Четвер, 25.04.2019, 02:22
Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас, Гість


"Рушничок"

Сайт http://www.lozavo.wix.com/school-supplies

 
В 1989 році в Новоукраїнському районному Будинку піонерів було створено гурток української художньої вишивки «Рушничок». Вже більше 20 років вихованці гуртка радують новоукраїнців своїми чудовими виробами, які створюють під керівництвом Лози Валентини Олександрівни - творчої особистості, народної майстрині, яку добре знають в області та за її межами. За цей час мистецтву вишивки в гуртку навчалося більш ніж 500 дітей. Їхні роботи здобували призові місця на районних, обласних та Всеукраїнських конкурсах дитячої творчості.
 
Тож девізом гуртка і є слова: «Вінок калиновий сплітаю із звичаїв рідного краю». 
 
Вивчаючи старовинні зразки місцевих майстринь вишивки, вихованці гуртка намагаються зрозуміти їх суть, естетичні принципи, додають свої нові ідеї. Гуртківці відвідують краєзнавчі музеї, спілкуються з місцевими майстринями-вишивальницями, віднаходять старі рушники, відтворюють узори та дають нове життя старовинним вишивкам, підтримують зв'язок з гуртками свого напрямку інших позашкільних закладів, зокрема з гуртком «Вишиванка» з селища Нова Прага.
 
Здобутки 
2002 р. - І місце на VІІІ Міжнародному фестивалі дитячої творчості, присвяченому Дню Землі у номінації «Декоративно-прикладне мистецтво»;.
2003 р. - Участь в обласній виставці образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва, присвяченої 12-ій річниці Незалежності України;
2003 р. - І місце в обласному конкурсі на кращий методичний матеріал туристсько-краєзнавчої тематики «Вінок калиновий сплітаю із звичаїв рідного краю»;
2005 р. - Участь в обласному конкурсі народних майстрів, присвяченому 14-ій річниці Незалежності України;
2006 р. - Нагороджені дипломом за участь в обласній виставці образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва «Червневі кольори» на обласному святі «Невичерпні джерела», організованого Кіровоградським  центром культури та туризму;
2007 р. - Участь в обласній виставці декоративно-ужиткового мистецтва «Червневі кольори» на обласному святі фолькльору «Невичерпні джерела»;
2007 р. -  І місце на І етапі Всеукраїнської експедиції «Україна вишивана»;
2008 р. - ІІ місце у Всеукраїнському конкурсі «Новорічний подарунок»;
2009 р. - ІІІ місце у Всеукраїнському конкурсі «Я кажу «Ні» - наркотикам»;
2009 р. - І місце у районному конкурсі «Податки очима дітей»;
2009 р. - ІІ місце в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості «Податки очима дітей»;
2009 р. - ІІІ місце на ХVІ Всеукраїнському конкурсі дитячої творчості, присвяченому Всесвітньому Дню Землі у номінації «Декоративно-прикладне мистецтво».
2011 р. -  І та ІІ місця у розділі «Художня вишивка» обласного етапу Всеукраїнської виставки-конкурсу декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край».

2013-2014

ІІ місце обласного етапу Всеукраїнської виставки-конкурсу декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край»

ІІІ місце Всеукраїнської виставки-конкурсу декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край»

ІІ місце обласного етапу Всеукраїнської виставки-конкурсу декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край»

ІІІ місце обласного етапу Всеукраїнської виставки-конкурсу декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край»

2014-2015

І місце у Всеукраїнській виставці-конкурсі ужиткового і образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край

І місце у обласному етапі Всеукраїнської виставки-конкурсу ужиткового і образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край»

2015-2016

ІІ місце у обласному етапі Всеукраїнської щорічної виставки-конкурсу «Український сувенір»

Вихованці гуртка нагороджені дипломом за участь в обласній виставці образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва «Червневі кольори» - обласного свята «Невичерпні джерела», організованого Кіровоградським  центром культури та туризму.