Вторник, 19.03.2024, 05:05
Ви увійшли як Гость | Група "Гости"Вітаю Вас, Гость


Зразкове творче об’єднання «Абетка рукоділля».

керівник Коваленко Олена Михайлівна

Девіз: «Дитячими руками творяться дива»

 В’язання гачком 1 р. н., 1 група, основного рівня

 Виготовлення іграшок-сувенірів  2 р. н., 2 групи, основного рівня

Дата заснування: 1993 року

Вік/кількість вихованців:  6-16  років /  50 вихованців

Напрям роботи/профіль:  художньо-естетичного напряму / декоративно-ужиткового профілю

науково-технічного напрямку

Навчання гуртківців проводиться за адаптованою програмою Міністерства освіти і науки України, затвердженою відділом освіти виконавчого комітету Новоукраїнської міської ради  (Новоукраїнка,  2017), розрахованою на два роки навчання.

Головним у системі  освітнього процесу  гуртка «Абетка рукоділля» є ситуація спільної продуктивної та творчої діяльності педагога й дитини, педагога та групи, що перетворює навчання на процес становлення особистості, її усвідомленої активності, її самоорганізації.

Керівник гуртка наголошує, що кожна дитина – талановита. І коли вона прийшла до гуртка – має досягти успіху. І не обов’язково перші місця в конкурсах, хоча це теж важливо. Прийшовши до закладу позашкільної освіти, дитина має відчути себе «своєю», частинкою великої, дружної, позитивної родини.

Завдання  ж керівника – якомога більше пізнати кожного вихованця. Тому освітній процес в гуртку  розпочинається  з вивчення індивідуальних особливостей кожного вихованця. Так як педагога  цікавить не лише питання навчання та ставлення до нього, а й рівень вихованості дитини, тому педагог вивчає і  її ставлення до людей різних професій, батьків, друзів, самого себе. В  перші тижні роботи з  набраною групою, керівник гуртка намагається провести якомога більше різноманітних тренінгових вправ  на згуртування колективу: «М’ячик», «Клубок дружби», «Будьмо знайомі». Також в цей час активно працює з гуртківцями практичний психолог, який шляхом тестування, анкетування аналізує склад гуртківців, їх психолого-педагогічну готовність до роботи в гуртку. Це допомагає сформувати дитячий колектив і спланувати освітню роботу гуртка, враховуючи потреби вихованців.

До складу гуртка входять діти з різних класів, тому приділяється  велика увага згуртуванню дитячого колективу, створенню в ньому позитивного морально-психологічного клімату, адаптації кожної дитини в новому колективі.

Спираючись на досягнення педагогічної науки, використовуючи методи народної педагогіки, керівник зразкового гуртка  шукає нові підходи у навчанні та вихованні гуртківців, які відповідають  потребам розвитку творчої особистості і спрямовані на освоєння та творче опрацювання  культурно-національних цінностей українського народу.

В гуртку ефективно  використовуються інноваційні методи та форми організації  освітньої діяльності гуртківців. Зокрема впроваджується  «метод  проектів». Творчі групи вихованців під керівництвом Олени Коваленко  працювали  над  проектами: «Собачка болонка»,  «Ведмедик», який обрали самостійно, розробили план, сформували шляхи реалізації і презентували реалізовані свої власні проекти перед однолітками, батьками, вчителями.  

Олена Михайлівна вважає, що необхідною умовою підвищення ефективності занять є зацікавленість вихованців, активне їх ставлення до процесу творення виробу, художнього образу, до результатів індивідуальної та колективної робіт. Тому основні прийоми і засоби, які вона використовує на заняттях, спрямовані на активізацію творчої діяльності гуртківців. Насамперед – це створення емоційного комфорту на заняттях, спеціальні пізнавальні завдання, які стимулюють творчу уяву та ініціативу.

Перед початком практичної роботи, Олена Михайлівна проводить екскурс з історії  народних  ремесел, розповідає легенди, казки, проводить  заочні відео - екскурсії, екскурсії до краєзнавчого музею.

При вивченні  нового матеріалу педагог часто використовує  інтегровані форми заняття для кращого засвоєння та емоційного розуміння обраної теми. Тому заняття ,на яких йде  прослуховування  музики або демонстрація відеофільмів, слайдів,   сприяєють пробудженню у дітей естетичних вражень, заохочують їх до творчості.    

Ігрові моменти, вдало вплетені в структуру заняття, підсилюють пізнавальний інтерес гуртківців до занять художньо-естетичною, декоративно-прикладною  творчістю, пробуджують творчу уяву, фантазію. А іноді вони використовуються  просто, як форма відпочинку, задля психологічної розрядки та  з метою поновлення працездатності дітей.

Гурткова робота базується на заохоченні і стимулюванні вихованців до обраного виду діяльності, а також формуванню в них стійкого інтересу й потреби у творчій самореалізації. А тому стало традицією проведення в гуртку «Абетка рукоділля» «Дня іменинника», «Дня здоров’я»,  авторських виставок робіт, різноманітних свят тощо.

Навчаючись у гуртку «Абетка рукоділля» діти  отримують високий рівень допрофесійної підготовки, набувають багато корисних знань та навичок, які допоможуть їм досягти успіху в їхньому подальшому житті.

Розклад занять гуртка 

на 2021 – 2022 навчальний рік

Понеділок

Вівторок

Середа

Четвер

П'ятниця

Неділя

1300-1600

 1300-1600

1300-1600

1300-1600

1300-1600  

900-1200

ліцей №8

філія №3 ліцею №6

ЦДЮТ, каб. 4

ЦДЮТ, каб. 4

філія №3 ліцею №6

ЦДЮТ, каб. 4

Вихованці гуртка «Абетка рукоділля»  кожного року беруть активну участь у виставках, конкурсах, виставках – ярмарках образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва міського, обласного та  Всеукраїнського рівнів. Вони неодноразово ставали переможцями та нагороджувались дипломами та грамотами:

2007-2008

І місце обласного конкурсу до Дня Землі

2008-2009

І місце в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості «Податки очима дітей»

І місце на XIV Всеукраїнському фестивалі дитячої творчості, присвяченому Всесвітньому Дню Землі.

2009-2010

Дипломи ІІ та ІІІ ступенів у ІІ обласному етапі Всеукраїнської виставки-конкурсу декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край».

І та ІІ місця в районному етапі Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості «Податки очима дітей»

І місце в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості «Податки очима дітей»

2010-2011

ІІІ місце в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу Українського молодіжного аерокосмічного об'єднання «Сузір’я» «Космічні фантазії» у номінації «Колективна робота»

ІІ місце в обласному етапі Всеукраїнської традиційної щорічної новорічно-різдвяної виставки «Новорічна композиція»

ІІІ місце у розділі «Змішані техніки» обласного етапу Всеукраїнської виставки-конкурсу декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край»

2011-2012

ІІ місце в обласному етапі Всеукраїнської щорічної виставки-конкурсу «Український сувенір».

2013-2014

ІІ місце у обласному етапі Всеукраїнського конкурсу Українського молодіжного аерокосмічного об’єднання «Сузір’я» «Космічні фантазії»

ІІІ місце в обласному етапі Всеукраїнської традиційної щорічної новорічно-різдвяної виставки «Новорічна композиція»

І місце обласного етапу Всеукраїнської виставки-конкурсу декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край»

ІІІ місце Всеукраїнської виставки-конкурсу декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край»

2014-2015

ІІІ місце у обласному етапі Всеукраїнського конкурсу Українського молодіжного аерокосмічного об’єднання «Сузір’я» «Космічні фантазії»

2015-2016

І місце у обласному етапі Всеукраїнської виставки-конкурсу ужиткового і образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край»

ІІІ місце в обласному етапі Всеукраїнської традиційної щорічної новорічно-різдвяної виставки «Новорічна композиція»

ІІІ місце Всеукраїнської виставки-конкурсу ужиткового і образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край»

2016-2017

І місце у обласному етапі Всеукраїнської виставки-конкурсу ужиткового і образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край»

ІІІ місце Всеукраїнської виставки-конкурсу ужиткового і образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край»

2017-2018

І місце обласного етапу ХІ Міжнародного екологічного конкурсу «Загадкове життя домашніх улюбленців»

ІІІ місце в обласному етапі Всеукраїнської виставки-конкурсу декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край»

І місце в обласному етапі Всеукраїнської виставки-конкурсу декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край»

ІІІ місце у всеукраїнській виставці-конкурсі декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край!»

2018-2019

І, ІІІ місце в обласному етапі Всеукраїнської виставки-конкурсу декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край» (заочний)

ІІІ місце у всеукраїнській виставці-конкурсі декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край!» (заочний)

ІІІ місце в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу Українського молодіжного аерокосмічного об’єднання «Сузір’я» «Космічні фантазії» (заочний)

2019-2020

ІІІ місце в обласному етапі Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір»

ІІ- місце в обласному етапі Всеукраїнської виставки-конкурсу декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край» (заочний)

І місце у Всеукраїнській виставці – конкурсу декоративно – ужиткового і образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край» (заочний)

ІІІ місце в обласному етапі всеукраїнської виставки-конкурсу науково-технічної творчості учнівської молоді «Наш пошук і творчість тобі, Україно!» (онлайн)

ІІІ- місце в обласному етапі Всеукраїнської виставки-конкурсу декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край» (заочний)

2020-2021

ІІІ місце в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу Українського молодіжного аерокосмічного об’єднання «Сузір’я» «Космічні фантазії» (заочний)

 

 

ФОТОАЛЬБОМ